Ξέσπασε η Μονακό

Στη Ρεν… ξέσπασε η Μονακό, η οποία είχε τρεις αγώνες -σε όλες τις διοργανώσεις- να σκοράρει! Οι Μονεγάσκοι «ξέσπασαν» κόντρα στην ομάδα της Βρετάνης, καθώς τη συνέτριψαν με 3-1 και έτσι πήραν πανηγυρικά την πρόκριση στους «8» του Κυπέλλου Γαλλίας.Από νωρίς, και συγκεκριμένα μόλις στο 9’, η ομάδα του Λεονάρντο Ζαρντίμ πήρε το προβάδισμα με τον Τουρέ, με τον Ουάλας να κάνει το 2-0, δύο λεπτά αργότερα (11'). Όμως, στο 34’ ο Ενρίκε έδωσε νέο ενδιαφέρον στην αναμέτρηση, μειώνοντας σε 2-1, με αυτό να είναι και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.Στο δεύτερο μέρος, η Μονακό μπήκε το ίδιο δυνατά -όπως και στο πρώτο- με τον Μαρσιάλ να ανεβάζει κι άλλο τον δείκτη του σκορ στο 67’, χάρη σε εύστοχο χτύπημα πέναλτι.