Βαριά ήττα στην πρεμιέρα, φανέρωσε αδυναμίες η Αούστρια!

Βαριά ήττα υπέστη η Αούστρια Βιέννης στην πρεμιέρα του αυστριακού πρωταθλήματος. Η ομάδα του πρώην προπονητή του ΑΠΟΕΛ Τόρτσεν Φινκ ηττήθηκε 3-0 εκτός έδρας από την Άτλαχ, πραγματοποιώντας μέτρια εμφάνιση. Η αντίπαλος της ΑΕΛ στον 3ο γύρο του Γιουρόπα Λιγκ παρουσιάστηκε ανέτοιμη, φανέρωσε αρκετές αδυναμίες σε άμυνα και επίθεση και φυσιολογικά δεν ήταν ανταγωνιστική. Μάλιστα, στα

social media του συλλόγου υπάρχουν αρκετά αρνητικά σχόλια από τους οπαδούς.

Η Αούστρια μόλις στο πρώτο λεπτό του αγώνα είδε την εστία της να παραβιάζεται από τον Aigner Johannes. Και πριν συμπληρωθεί το δεκάλεπτο, βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 68ο λεπτό.

Η εντεκάδα της Αούστρια Βιέννης: Osman Hadžikić, Jens Stryger Larsen, Heiko Westermann, Petar Filipović, Christoph Martschinko, Tarkan Serbest, Ismael Tajouri Shradi, Dominik Prokop, Alexander Grünwald (K), Felipe Pires, Christoph Monschein.