Ματσάρα στην Αθηένου, σπουδαίο διπλό για Καρμιώτισσα

Ισόπαλο 2-2 έληξε το σημερινό ντέρμπι του Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας μεταξύ του Οθέλλου και της Αναγέννησης Δερύνειας.

Η πρωτοπόρος Καρμιώτισσα πέρασε νικηφόρα (1-0) και το εκτός έδρας εμπόδιο του Διγενή Ορόκλινης με γκολ που σημείωσε στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου ο Ζε Βιτόρ.

*Οθέλλος - Αναγέννηση Δερύνειας 2-2

Στο 3' η Αναγέννηση άνοιξε το σκορ με τον Μούσιη. Στο 30' ο Ανδρέας Πιτταράς ισοφάρισε (1-1) για τους γηπεδούχους.

Στο 53' ο Γουέσλεμ έδωσε ξανά προβάδισμα στην Αναγέννηση. Στο 76' ισοφάρισε ο Οθέλλος

σε 2-2 με τον Κκουμουρή.

*Στο Μακάρειο Στάδιο ο Ολυμπιακός νίκησε με 3-0 την ΑΕΖ και έφτασε στους 25 βαθμούς.

Στο 44' ο Παχίπης άνοιξε το σκορ και στο 60' ο Ευγένιος Αντωνίου πέτυχε το 2-0 και στο 64' ο Μασίνουα το 3-0.

*ΘΟΪ Λακατάμιας - Ν&Σ Ερήμης 2-0 (19' Μάρης, 80' Μικέλλης)

*Στην Αραδίππου η τοπική Ομόνοια με πέναλτι του Έκτορ στο 75' νίκησε με 1-0 την ΠΑΕΕΚ.

Οι αγώνες της 12ης αγωνιστικής:

ΑΣΙΛ ΛΥΣΗΣ-ΕΛΠΙΔΑ ΞΥΛΟΦΑΓΟΥ 3-2 ΤΕΛΙΚΟ

80' Ο Θεοδώρου κάνει το τελικό 3-2 με χατ τρικ

30' Αλεξίου και Ευσταθίου τα γκολ για τους φιλοξενούμενους που φέρνουν το παιχνίδι στα ίσα

Δύο γκολ από τον Θεοδώρου στο 15' και το 27'

Ε.Ν.ΘΟΙ ΚΑΤΩ ΛΑΚΑΤΑΜΙΑΣ-ΝΙΚΟΣ&ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΕΡΗΜΗΣ 2-0 ΤΕΛΙΚΟ

81' Καθαρίζει το ΘΟΙ με τον Μικέλλη

15' 1-0 για το ΘΟΙ με τον Μάρη

ΕΝΩΣΗ ΝΕΩΝ ΠΑΡΕΚΚΛΗΣΙΑΣ-ΕΝ.Α.Δ. ΠΟΛΗΣ ΧΡΥΣΟΧΟΥΣ 2-1 ΤΕΛΙΚΟ

24' Γκολ για την γηπεδούχο με τον Σύκα

ΔΙΓΕΝΗΣ ΟΡΟΚΛΙΝΗΣ-ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ 0-1 ΤΕΛΙΚΟ

48' Γκολ για την Καρμιώτισσα με τον Ζε Βιτόρ

ΟΘΕΛΛΟΣ ΑΘΗΑΙΝΟΥ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡΥΝΕΙΑΣ 2-2 ΤΕΛΙΚΟ

76' 2-2 για τον Οθέλλο Αθηένου με τον Κουμμουρή, πραγματικό ντέρμπι

48' 1-2 για την Αναγέννηση Δερύνειας με τον Γουέσλεμ

30' Ισοφαρίζει ο Οθέλλος με τον Πιτταρά με κοντικό πλασέ

3' Γκολ για την Αναγέννηση Δερύνειας με τον Μούσιης

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ-ΑΕΖ ΖΑΚΑΚΙΟΥ 3-0 ΤΕΛΙΚΟ

64' Γκολ για τον Ολυμπιακό με τον Μασίνουα μετά από δυνατό βολέ

60' 2-0 για τον Ολυμπιακό με τον Αντωνίου

44' Γκολ για τον Ολυμπιακό με τον Παχίπη

ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ-ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ 1-0 ΤΕΛΙΚΟ

75' Γκολ και 1-0 για την Ομόνοια Αραδίππου με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι από τον Χέκτορ