Τρελάθηκε το ball-boy! (vid)

Το γκολ της ισοφάρισης στο 95ο λεπτό για τη Γουίκομ, στο παιχνίδι απέναντι στη Ντάγκεναμ για τη LeagueTwo της Αγγλίας, προκάλεσε την... έκρηξη σε πανηγυρισμούς ενός ball-boy που έτρεξε στους παίκτες!

Συνήθως τα παιδάκια που είναι υπεύθυνα για την άμεση επαναφορά της μπάλας και τη συνέχιση του παιχνιδιού δίχως ολιγωρίες, κάνουν... άχαρη δουλειά, δίχως απαραίτητα να το διασκεδάζουν, αν και έχουν την ευκαιρία να παρακολουθούν τα ματς

των ομάδων τους από... απόσταση αναπνοής.

Πολλές φορές, μάλιστα, τους φέρονται άσχημα και πολλοί είναι εκείνοι που το μοναδικό που τους νοιάζει, είναι να φωνάξουν στα παιδιά για τη μπάλα...

Ένας πιτσιρικάς – φίλος της Γουίκομ, αισθάνθηκε την αγάπη μέσα από την ένταση που του προκάλεσε την έκρηξη σε πανηγυρισμούς, στο παιχνίδι με τη Ντάγκεναμ.

Ο Πιέρ με κεφαλιά στο 95ο λεπτό ισοφάρισε στο τελικό 1-1 και το ball-boy έτρεξε τρελαμένο και πήδηξε στην αγκαλιά του σκόρερ που το κράτησε και πανηγυρίσε μαζί του, όπως και οι υπόλοιποι ποδοσφαιριστές!