«Θύμα» έκπληξης ο Μάρκος!

Αν και προηγήθηκε με break πολύ νωρίς στο ματς και είχε τρια διαδοχικά set points στο 2ο σετ, ο Μάρκος Παγδατής ηττήθηκε από τον 19χρονο Soon Woo Kwon στον 1ο γύρο του Santaizi Challenger στην Ταϊπέι και αποχαιρέτησε πρόωρα τη διοργάνωση.

O Μάρκος Παγδατής ξεπέρασε τον τραυματισμό του στο πόδι, ωστόσο στο πρώτο του τουρνουά μετά από το Australian Open δεν τα πήγε όπως θα ήθελε και αποχώρησε αρκετά νωρίς, γνωρίζοντας την ήττα από τον Soon Woo Kwon, με 6-3, 7-5. Ο νεαρός Νο 269 στον κόσμο έκανε την έκπληξη και κέρδισε τον Μάρκο με 2-0 σετ.

Ήταν ένας αγώνας με πολλές χαμένες ευκαιρίες για τον πρωταθλητή μας, που συνολικά είχε 8 χαμένα break points, αξιοποιώντας μόλις 1 από τις 9 ευκαιρίες του, ενώ στο 2ο σετ είχε και 3 συνεχόμενα χαμένα set points!