Τεσσάρα στην Γουλβς η Ντέρμπι

Η Ντέρμπι επικράτησε με σκορ 4-2 της Γουλβς και μπήκε στην πρώτη εξάδα της Τσάμπιονσιπ, διατηρώντας παράλληλα απόσταση ενός βαθμού από την δεύτερη θέση.

Τα «κριάρια» είχαν ως μεγάλο πρωταγωνιστή τους τον αρχηγό τους, Κρις Μάρτιν, ο οποίος άνοιξε το σκορ στο 3ο λεπτό και ανέκτησε το προβάδισμα για την ομάδα του μετά την ισοφάριση του Μπενίκ Αφόμπε.

Μάλιστα έχασε την ευκαιρία για το χατ-τρικ, αφού δεν μπόρεσε να μετατρέψει σε γκολ το πέναλτι που εκτέλεσε πριν την λήξη του ημιχρόνου. Τελικά

το 3-1 προήλθε λίγο πριν ο διαιτητής στείλει τις ομάδες στα αποδυτήρια από τον Μπράντλεϊ Τζόνσον, ενώ το ματς «τελείωσε» στο 57' με τέρμα του Τζόνι Ράσελ.

Το αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 64' από τον Άνταμ Λε Φοντρ.

Στην βαθμολογία η Ντέρμπι έχει 20 βαθμούς (6η θέση), έναν λιγότερο από τις υπόλοιπες ομάδες έως την δεύτερη θέση και πέντε από την πρωτοπόρο Μπράιτον. Η Γουλβς παρέμεινε στους 15.