Ομόνοια: Φιλική ισοπαλία 2-2 με Λεχ Πόζναν (video)

Ισοπαλία στο 3ο φιλικό επί Πολωνικού εδάφους για την Ομόνοια. Οι πράσινοι έμειναν στο 2-2 με την Λεχ Πόζναν II. Η ομάδα της Πολωνίας προηγήθηκε στο σκορ ενώ οι πράσινοι ισοφάρισαν προσωρινά με τον Νταρμπισαϊρ και γύρισαν τον αγώνα με τον Λόπεζ. Ωστόσο οι Πολωνοί ισοφάρισαν λίγο πριν το τέλος της αναμέτρησης σε 2-2.

η εξέλιξη του φιλικού:

Ομόνοια: Φελτχούιζεν (77' Χριστοδούλου), Παναγιώτου (74' Δημητρίου), Καντέ (84' Φιάκας), Εκίθα (74' Φραγκέσκου), Κατελάρης, Σοάρες (65' Mαντούρο), Μπρέβελντ (60' Μαργκάσα), Κανού (59' Χριστοφή), Γκονζάλες (79' Κατσαντώνης), Αζίζ (68' Τουρέ), Νταρμπισάιαρ

(46' Λόπες).

Τέλος του αγώνα και τελικό σκορ 2-2.

90" Ισοφαρίζει σε 2-2 η Λεχ Πόζναν.

84': Φιάκας στη θέση του Καντέ

79': Κατσαντώνης στη θέση του Γκονζάλες

77' Στην θέση του Φελτχούιζεν ο Χριστοδούλου.

77' 2-1 με σκόρερ τοn Λόπες με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μαργκάσα

74' Εκίθα και Φιλιώτης πέρασαν εκτός και τις θέσεις τους πήραν Φραγκέσκου και Δημητρίου

68': Τουρέ στη θέση του Αζίζ

65': Μαντούρο στη θέση του Σοάρες

60' Μπρέβελντ εκτός, Μαργκάσα εντός

59' Ο Χριστοφή πέρασε στο γήπεδο, εκτός ο Κανού

58' Σουτ του Γκονζάλες, με τη μπάλα να καταλήγει στην αγκαλιά του πορτιέρο της Λεχ

Με την έναρξη του Β ημιχρόνου, ο Ράφαελ Λόπες πέρασε στη θέση του Μάτ Νταρμπισάιρ.

Άρχισε το β' μέρος.

Τέλος πρώτου μέρους.

44': Δυνατό σουτ του Γκονζάλες, αποκρούει ο τερματοφύλακας

42' Ισοφαρίζει σε 1-1 η Ομόνοια με κεφαλιά του Ντάρμπισαϊαρ.

37': Κοντινή προβολή από τον Νταρμπισάιαρ, αποκρούει σε κόρνερ αμυντικός

36' Χαμένη ευκαιρία για την Ομόνοια...ο Αζίζ την κεφαλιά, διώχνει δύσκολα ο αντίπαλος τερματοφύλακας.

17' 0-1 για την Λεζ Πόζναν ΙΙ, με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

5': Απόκρουση του Φελτχούιζεν σε σουτ από το ύψος της περιοχής.

1' Άρχισε ο αγώνας.

η ενδεκάδα: Φελτχούιζεν, Παναγιώτου, Καντέ, Εκίθα, Κατελάρης, Σοάρες, Μπρέβελντ, Κανού, Γκονζάλες, Αζίζ, Νταρμπισάιαρ