Λύτρωση στο 95' για Λυών! (vid)

Με φάουλ του Φεκίρ στο 95’ η Λυών πήρε μεγάλη νίκη επί της Μονακό, που επέστρεψε δύο φορές στο ματς, με 3-2.

Η Λυών προσέφερε ακόμη μία ματσάρα στην Ligue 1, με τη μόνη διαφορά ότι αυτή τη φορά δεν έμεινε στην ισοπαλία 3-3, αλλά πήρε μεγάλη νίκη επί της Μονακό με 3-2 με πρωταγωνιστή τον Ναμπίλ Φεκίρ. Ο αρχηγός των λιονέ πέτυχε δύο γκολ, με το δεύτερο να έρχεται στο 5’ των καθυστερήσεων με φάουλ!

Οι γηπεδούχοι μπήκαν

πολύ δυνατά και κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα στο 11’ με τον Ντίας. Η απάντηση των Μονεγάσκων δεν άργησε να έρθει, με τον Λόπες να κάνει το 1-1 στο 17’ με πολύ ωραίο πλασέ, αλλά η πίεση των λιονέ έφερε το 2-1 στο 23’. Και πάλι η Μονακό είχε την απάντηση, με τον Τραορέ να κάνει το 2-2 με δυνατό σουτ στο 34’. Στιγμές νωρίτερα η Λυών είχε διαμαρτυρηθεί για πέναλτι σε χέρι του Γκλικ, αλλά αντί για το 3-1 είδε την Μονακό να ισοφαρίζει. Το ματς ήταν ανοιχτό στην επανάληψη και τα πάντα κρίθηκαν στο 95’ με τον Φεκίρ να κάνει το 3-2!