Κρίστιανσεν: Είμαι χαρούμενος (video)

Aπόλυτα ικανοποιημένος δήλωσε ο Τόμας Κρίστιανσεν για την άνοδο της ομάδας του στην Κορυφή.

«Πρώτα από όλα θέλω να αφιερώσουμε τη νίκη στον βοηθό μου Χούλιο Μπανουέλος για τα γενέθλια του. Θέλαμε τη νίκη για να κλείσουμε θετικά τον α΄ γύρο και το πετύχαμε με κατοχή της μπάλας και καλά τρεξίματα στο παιχνίδι μας. Στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε 7 κλασσικές ευκαιρίες, δεν βάλαμε τρίτο γκολ και μετά κιντυνέψαμε σε 2-3 φάσεις και ο Τόνιο μας έσωσε. Είμαι χαρούμενος για τους ποδοσφαιριστές και

τη νίκη και για το θετικό κλείσιμο του α΄ γύρου . Καλή συνέχεια στον Ερμή. Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον κόσμο που μα στήριξε., Τώρα έχουμε δυο παιχνίδια εντός και θέλουμε την στήριξη του κόσμου. Είμαι ευχαριστημένος για τους τρεις βαθμούς και την παρουσία της ομάδας. Νομίζω ένα πολύ σημαντικό στοιχείο ήταν η κατοχή της μπάλας. Το αρνητικό είναι ότι δεχτήκαμε κάποιες κάρτες και χάνουμε κάποιους ποδοσφαιριστές. Έχουμε μεγάλο ρόστερ και θα βρούμε τις λύσεις».

Νίκος Παναγιώτου: «Συγχαρητήρια στην ομάδα της ΑΕΚ που δίκαια κέρδισε το παιχνίδι. Ήταν ένα παιχνίδι στο οποίο δείξαμε φοβισμένοι στο πρώτο μέρος, δεν κερδίσαμε ούτε μια πρώτη μπαλιά, ούτε δεύτερη και οι ευκαιρίες που φτιάξαμε ήταν ελάχιστές. Δεχθήκαμε δυο πολύ εύκολα γκολ. Δεν ξέρω στην φάση του πρώτου γκολ αν υπήρχε κάποια παράβαση αλλά τα λάθη όταν παίζεις με τέτοιες ομάδες τα πληρώνεις. Στο β΄ ημίχρονο κάναμε κάποιες αλλαγές για να φρεσκάρουμε την ομάδα. Σε ένα βαθμό το πετύχαμε, κάναμε ευκαιρίες και το σκορ θα μπορούσε να ήταν πολύ διαφορετικό. Εμείς συνεχίζουμε την δουλειά μας για να φτιάξουμε μια ομάδα που θα μείνει μακριά από περιπέτειες και θα το καταφέρουμε