Κετσπάγια: "Σημασία έχει ότι κερδίσαμε"(VIDEO)

Σημασία έχει ότι η ομάδα κέρδισε ανέφερε στις δηλώσεις του ο Τιμούρ Κετσπάγια, παρόλο που ο ΑΠΟΕΛ δεν έφτασε σε υψηλά επίπεδα απόδοσης. Δίκαια χαρακτήρισε τη νίκη του ΑΠΟΕΛ ο Λούκας Χατζηλούκας

Aναλυτικά:

Τιμούρ Κετσπάγια "Σίγουρα ήρθαμε εδώ για να πάρουμε τρεις βαθμούς. Τους πήραμε αλλά χάσαμε αρκετά στο παιχνίδι. Για να είμαι ειλικρινής δεν το έχω ξαναζήσει αυτό, σε τρία παιχνίδια αναγκαζόμαστε να κάνουμε αλλαγές

λόγω προβλημάτων και στο τέλος μείναμε και χωρίς καθαρό στόπερ. Αλλά δεν μπορώ να πω τίποτα, τα παιδιά προσπάθησαν, πάλεψαν και πήραμε το τρίποντο που μας βάζει στην κορυφή. Τώρα έρχονται άλλα παιχνίδια στο πρωτάθλημα και την Ευρώπη και πρέπει να δούμε τι γίνεται και πως μπορούμε να προχωρήσουμε. Είναι περίπτωση που είναι δύσκολο να την εξηγήσω. Δεν έχω παράπονο από την προσπάθεια, ειδικά από το δεύτερο ημίχρονο. Στο πρώτο ημίχρονο μπήκαμε πολύ χαλαροί, δεν διεκδικήσαμε. Στο δεύτερο ημίχρονο ξεκινήσαμε καλά, είχαμε κάποιες ευκαιρίες και μπορούσαμε να βάλουμε ακόμα ένα γκολ. Βέβαια όταν κερδίζεις 1-0 ο αντίπαλος θα πιέσει και είχαμε 1-2 φάσεις που κινδυνέψαμε. Σημασία ότι έχει κερδίσαμε και κοιτάζουμε μπροστά".

Λούκας Χατζηλούκας: "Το ΑΠΟΕΛ φαινόταν πως είναι κουρασμένο από την προσπάθεια του Ευρωπαϊκού αγώνα και τις πολλές απουσίες που είχε. Το ΑΠΟΕΛ ειδικά στο δεύτερο μέρος ήταν καλύτερο από εμάς, βρήκε περισσότερες ευκαιρίες και κέρδισε δίκαια. Συγχαρητήρια και καλή συνέχεια".