Ήττα για Ομόνοια, αγκαλιά με τον τίτλο ο ΑΠΟΕΛ

ΦΟΥΤΣΑΛΑγκαλιά με τον τίτλο του πρωταθλητή βρίσκεται από χθες βράδυ ο ΑΠΟΕΛ. Οι περυσινοί πρωταθλητές έκαναν περίπατο το εντός έδρας παιχνίδι του με την ΕΝΠ Μέλισσα FC, επικράτησαν με 8-0, και σε συνάρτηση με την εκτός έδρας ήττα της Ομόνοιας από την Ανόρθωση (7-4) βρίσκονται πολύ κοντά στην κατάκτηση και του φετινού τίτλου.Συναρπαστικό παιχνίδι έγινε στο «Κίτιον», με την Ανόρθωση να είναι καλύτερη στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και

στο τέλος κερδίζει δίκαια. Η «κυρία» κατάφερε να προηγηθεί με 3-0 στο πρώτο ημίχρονο και όλα έδειχναν ότι θα έφτανε σε μιαν άνετη επικράτηση. Οι «πράσινοι», όμως, μπήκαν δυνατά στην επανάληψη και μέσα σε λίγα λεπτά κατάφεραν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα (3-3). Στη συνέχεια ο αγώνας έγινε συναρπαστικός, με τις δύο ομάδες να χάνουν σημαντικές ευκαιρίες για να κάνουν το 4-3. Τελικά ήταν η Ανόρθωση που κατάφερε να προηγηθεί εκ νέου και στη συνέχεια να δώσει διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της, με 7-4.ΑΠΟΤΕΛΣΜΑΤΑΑΠΟΕΛ - ΕΝΠ ΜΕΛΙΣΣΑ 8-0ΑΝΟΡΘΩΣΗ - ΟΜΟΝΟΙΑ 7-4ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ1. ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 492. ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 453. ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ 394. ΕΝΠ ΜΕΛΙΣΣΑ F.C ΑΓ. ΝΑΠΑΣ 32Β’ ΟΜΙΛΟΣΣήμερα θα διεξαχθούν οι αγώνες για τον όμιλο διαβάθμισης. Η ΑΕΚ υποδέχεται τον Αετό Σολέας, ενώ η Αραράτ φιλοξενεί την ΑΕΛ.ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ1. ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ 242. ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 213. AGBU ARARAT 164. ΑΕΤΟΣ ΣΟΛΕΑΣ 8