Ισόπαλες Κύπρος-Ελλάδα

ΦΟΥΤΣΑΛ
Ισόπαλος 1-1 έληξε ο φιλικός αγώνας της Εθνικής Ανδρών Futsal με την αντίστοιχη της Ελλάδας. Οι διεθνείς μας άρχισαν το φιλικό με επιθετικούς προσανατολισμούς και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 7ο λεπτό με τον Νίκο Χατζηγεωργίου (πρώτο του γκολ με την Εθνική μας) μετά από εξαιρετικό συνδυασμό.

Η ισοφάριση στο αμέσως επόμενο λεπτό από τον Κωνσταντίνο Μάλοβιτς άλλαξε τα δεδομένα και

η Ελλάδα πίεσε για δεύτερο γκολ, όμως το 1-1 διατηρήθηκε μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου με την Εθνική μας να χάνει σπουδαία ευκαιρία με τον Χρίστο Ιακώβου για να πάρει ξανά προβάδισμα. Παρά τις προσπάθειες που κατέβαλαν και οι δύο ομάδες και τις ευκαιρίες που δημιούργησαν στο δεύτερο ημίχρονο, το σκορ δεν άλλαξε.

«Απέναντι σε έναν αντίπαλο που βρίσκεται σε πολύ καλύτερη θέση από τη δική μας ομάδα, πιστεύω ότι προσπαθήσαμε παρά πολύ και είχαμε ευκαιρίες για να φτάσουμε και στη νίκη. Από παιχνίδι σε παιχνίδι να γινόμαστε καλύτεροι με στόχο τη διάκριση στους επίσημους αγώνες μας», δήλωσε ο ομοσπονδιακός μας προπονητής Άθως Στυλιανού.
Οι δύο ομάδες θα συναντηθούν ξανά σήμερα, στις 18:00, στην αίθουσα «Τάσσος Παπαδόπουλος - Ελευθερία».