Η βαθμολογία σήμερα

Σπουδαία νίκη για την Ανόρθωση στο δεύτερο σκέλος της 19ης αγωνιστικής. Επικράτησε στο μεγάλο ντέρμπι κορυφής της ΑΕΚ με 3-1 , μετά απο μεγάλη ανατροπή! Πέρασε στην πρώτη θέση με 40 βαθμούς, όσους έχει και η ΑΕΚ.

Στο 3ο λεπτό ο Χουάν Τομάς άνοιξε το σκορ για την ΑΕΚ. Τρία τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο από τους Βίκτορ (52'), Γκάντσεφ (74') και Σισέ (89') διαμόρφωσαν το τελικό 3-1 για την Ανόρθωση.

Νέα επιβλητική

νίκη για τον ΑΠΟΕΛ επί της Αλκής με 4-0 στο ΓΣΠ, μετά το 5-2 επι του Άρη την περασμένη Τετάρτη. Με τη νίκη του αυτή ο ΑΠΟΕΛ έφτασε στους 39 βαθμούς και είναι στην τρίτη θέση με ένα βαθμό πίσω απο την κορυφή και δύο αγώνες λιγότερους από την Ανόρθωση και την ΑΕΚ. Μια νίκη σημαντική και σε απόσταση αναπνοής πλέον απο την κορυφή

Ο Εμπεσίλιο στο 9ο λεπτό άνοιξε το σκορ για το ΑΠΟΕΛ, ο Μοράις με πέναλτι στο 28' πέτυχε το 2-0, ο Σάλλαι στο 32' διαμόρφωσε το 3-0 και ο Ντε Καμάργκο στο 38' πέτυχε το 4-0

Επέστρεψε στις επιτυχίες η ΑΕΛ που επικράτησε με 3-0 στο Τσίρειο Στάδιο τον ουραγό Εθνικό Άχνας. Έφτασε τους 33 βαθμούς και μείωσε την διαφορά. Ο Μάρκο Σοάρες να ανοίξε το σκορ στο 20ο λεπτό, με τον Λαφράνς να πετυχαίνει το 2-0 στο 61' και ο Σίλβα στο 73 να διαμορφώσε το 3-0 '.

Ο Εθνικός Αχνας έμεινε στους 8 και έκανε ακόμη πιο δύσκολη την προσπάθεια του για αποφυγή του υποβιβασμού

Η αγωνιστική ολοκληρώνεται αύριο (19:00) με την αναμέτρηση στο Τσίρειο μεταξύ του Άρη και της Δόξας .