Η Ουντινέζε «φρέναρε» τη Μίλαν

Η Μίλαν άφησε δύο πολύτιμους βαθμούς στο Ούντινε απέναντι στην Ουντινέζε, που την υποχρέωσε σε ισοπαλία 1-1. Δύο βαθμούς που μπορεί να κοστίσουν στη «μάχη» για τον τίτλο, αφού οι «Ροσονέρι» παραμένουν μεν πρώτοι, αλλά με νίκες αύριο (12/12) των Ίντερ και Νάπολι, που παίζουν στις έδρες τους με Κάλιαρι και Έμπολι αντίστοιχα, θα βρεθούν πίσω.

Η Ουντινέζε, που παρατάχθηκε με υπηρεσιακό προπονητή και προερχόμενη από τέσσερις συνεχείς αγώνες χωρίς νίκη, προηγήθηκε στο 17΄ με τον Μπέτο, για να σώσει ένα βαθμό ο Ιμπραΐμοβιτς στις καθυστερήσεις.

Νωρίτερα,

η Γιουβέντους αποκακρύνθηκε ακόμη περισσότερο από την κορυφή καθώς επίσης έχασε δύο βαθμούς στη Βενετία, μένοντας στο 1-1 με τη Βενέτσια στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής στην Ιταλία.

Η ομάδα του Τορίνο προηγήθηκε με τον Μοράτα στο 32', αλλά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Αράμου στο 55ο λεπτό και πήραν βαθιά βαθμολογική ανάσα.