«Έκαψε» τον Χεσέ στο ζέσταμα (βιντεο)

Τον έντονο εκνευρισμό του Χεσέ Ροντρίγκεζ προκάλεσε το γεγονός πως ο Κάρλο Αντσελότι τον άφησε να κάνει ζέσταμα επί 40 λεπτά και τελικά τον έβαλε στο ματς με την Έλτσε, στις καθυστερήσεις!

Ο νεαρός επιθετικός είχε αρχίσει να... βαριέται κάνοντας ζέσταμα σχεδόν σε ολόκληρη τη διάρκεια του δευτέρου ημιχρόνου της νίκης (2-0), επί της Έλτσε, την Κυριακή, για να φτάσει τελικά το τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ώστε να πάρει τη θέση του Μπενζεμά στο γήπεδο και να παίξει για ένα λεπτό!Το γεγονός τον έβγαλε έξω απ' τα ρούχα του, ενώ εξέφραζε και το παράπονό του στον Φερνάντο Ιέρο, που έδειξε να τον καταλαβαίνει και να μην μπορεί ούτε αυτός να αντιληφθεί τι έκανε ο Αντσελότι...Τελικά, έστω κι αν σηκώθηκε για να μπει αλλαγή στο 89', πέρασε στο ματς στο 93', λέγοντας ακόμα και στον τέταρτο διαιτητή ότι δεν υπήρχε λόγος να μπει πλέον στο ματς...