«Έχουμε ένα αίσθημα απογοήτευσης»

Ο τεχνικός της ΑΕΛ, Μπρούνο Μπαλταζάρ εξέφρασε την απογοήτευση του από την ισοπαλία κόντρα στη Δόξα.

Οι πιο σημαντικές του δηλώσεις:
«Ήταν ένα πολύ καλό παιχνίδι με δυο πολύ καλές ομάδες. Ήταν δυο διαφορετικά ημίχρονα. Ξεκινήσαμε καλά στο πρώτο ημίχρονο, αλλά η Δόξα είχε τον έλεγχο του αγώνα και ήταν καλύτερη. Ξέραμε ότι η Δόξα είναι μια ομάδα με επιθετικές αρετές και έπρεπε να είμαστε πολύ συγκεντρωμένοι. Δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος από την εικόνα του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο είχαμε τον έλεγχο του αγώνα, δημιουργήσαμε

2-3 πολύ καλές ευκαιρίες και ένα πέναλτι. Το πέναλτι είναι μια ιδιαίτερη στιγμή και δυστυχώς δεν καταφέραμε να σκοράρουμε. Προσπαθήσαμε σκληρά μέχρι το τέλος, όμως δεν τα καταφέραμε. Έχουμε ένα αίσθημα απογοήτευσης για τις ευκαιρίες που χάσαμε. Είναι ένας βαθμός σε ένα εκτός έδρας παιχνίδι και συνεχίσουμε τον δρόμο μας. Ευχαριστώ τους οπαδούς για την υποστήριξη. Πρέπει να συνεχίσουμε ενωμένοι στη συνέχεια.»