Έχασε το ασημένιο: Έσπρωξε την αντίπαλό της στον τερματισμό

Η Ορελί Μουλέρ κατέκτησε τη 2η θέση στα 10 χιλιόμετρα ανοιχτής θαλάσσης, αλλά τελικά αποβλήθηκε απ' τους αγωνοδίκες για αντιαθλητική συμπεριφορά, καθώς λίγο πριν τον τερματισμό έσπρωξε την αντίπαλό της, Ρακέλε Μπρούνι προκειμένου να πάρει αυτή το ασημένιο μετάλλιο! Δείτε το VIDEO.

Επεισοδιακός ήταν ο αγώνας των 10 χιλιομέτρων ανοιχτής θαλάσσης στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Ρίο. Η "μάχη" μεταξύ

των αθλητριών ήταν τεράστια, με αποτέλεσμα στα τελευταία μέτρα της κούρσας να χρησιμοποιούν... αθέμιτα μέσα.

Η Ορελί Μουλέρ κατέκτησε τη 2η θέση και κατά συνέπεια το ασημένιο μετάλλιο, όμως τελικά οι αγωνοδίκες την απέβαλαν για αντιαθλητική συμπεριφορά. Η Γαλλίδα κολυμβήτρια, στην προσπάθειά της να τερματίσει 2η, έσπρωξε την αντίπαλό της, Ρακέλε Μπρούνι, με τον τηλεοπτικό φακό να είναι αδιάψευστος μάρτυρας.

El deporte enseña valores. #Fra Muller intentó ahogar a #ITA Bruni para #Plata y la descalificaron.4 años a la nada. pic.twitter.com/0Tn7B2IOvW