ΔΟΞΑ - ΟΘΕΛΛΟΣ Μοιράστηκαν από ένα βαθμό

Δόξα και Οθέλλος έμειναν στο 0-0, με τους φιλοξενούμενους να αισθάνονται περισσότερο ικανοποιημένοιΔΟΞΑ 0ΟΘΕΛΛΟΣ 0Σε έναν αγώνα με λιγοστές φάσεις μπροστά από τις δυο εστίες, Δόξα και Οθέλλος έμειναν στο 0-0, αποτέλεσμα που σαφώς ικανοποιεί περισσότερο τη φιλοξενούμενη ομάδα, η οποία έφτασε στους 12 βαθμούς, σε αντίθεση με τη Δόξα, που αν επικρατούσε στον αγώνα των «έξι βαθμών» θα άφηνε πίσω τον Οθέλλο. Έτσι το συγκρότημα του Μπόμπαν Κρισμάρεβιτς έμεινε στους 11 βαθμούς.Στο πρώτο κιόλας λεπτό η ομάδα του Οθέλλου απείλησε

τη Δόξα, όταν ο Γκριγκαλασβίλι εντός περιοχής δοκίμασε το σουτ με τον τερματοφύλακα της Δόξας Χατζηφραγκίσκου να απομακρύνει τον κίνδυνο.Εικοσιπέντε λεπτά αργότερα ο Οθέλλος απώλεσε ακόμα μια καλή ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ, όταν έγινε η σέντρα από τα δεξιά, με τον Χατζηγιαννακού να πιάνει την κεφαλιά αλλά ο Μενέντες από κοντά δεν μπόρεσε να κάνει το πλασέ, ώστε να στείλει την μπάλα στα δίκτυα της εστίας της Δόξας.Ο Οθέλλος απείλησε για τρίτη φορά την εστία της Δόξας στις καθυστερήσεις, όταν το σουτ του Γκριγκαλασβίλι ο τερματοφύλακας Χατζηφραγκίσκου απομάκρυνε δύσκολα.Αυτές ήταν οι καλύτερες στιγμές του α' ημιχρόνου, στο οποίο η ομάδα του Οθέλλου ήταν καλύτερη, είχε τον έλεγχο του αγώνα, ωστόσο δεν ήταν αποτελεσματική στις ευκαιρίες που βρήκε. Από την άλλη, η Δόξα στο μεγαλύτερο μέρος του α` ημιχρόνου είχε παθητικό ρόλο χωρίς να γίνει σε κανένα σημείο απειλητική.Η πρώτη ουσιαστική απειλή της Δόξας σημειώθηκε στο 68`, όταν ο Αντόνιο έκανε τη σέντρα από τα αριστερά, με τον Γκονζάλες να πιάνει το σουτ στην κίνηση αλλά ο Ρόιν μπλόκαρε την μπάλα.Μόλις 13 εισιτήρια!Δεν είναι πρώτη φορά που σε αγώνα της Δόξας με αντίπαλο μικρο-μεσαία ομάδα να διατίθενται λίγα εισιτήρια. Στον χθεσινό αγώνα με τον Οθέλλο κόπηκαν 13 εισιτήρια. Τα έσοδα από τα εισιτήρια σαφώς δεν κάλυψαν τα έξοδα του αγώνα. Τα λιγοστά εισιτήρια σε έναν αγώνα θα πρέπει να προβληματίσουν κάποιους.Στην επανάληψη ο ρυθμός του παιχνιδιού κυμάνθηκε σε μέτριο επίπεδο. Λάθη και από τις δυο εστίες, χωρίς να μπορεί να αναλάβει η μία ή άλλη ομάδα πρωτοβουλία.Διαιτησία: Δ.ΜασιάςΚίτρινες: Γκονζάλες, Μάρκες / Μενέντες, Πουτζιουρής, ΧατζηγιαννακούΚόκκινες:ΔΟΞΑ: Χατζηφραγκίσκου, Φεράν, Ράμος, Φερνάντες, Νοβόα (59` Αρέστη), Μάρκες, Αντόνιο, Γκιλ (75` Χριστοδούλου), Καλντερόν, Λεονάρντο, Ρ. ΓκονζάλεςΟΘΕΛΛΟΣ: Ρόιν, Ουλίσε, Παναγιώτου, Μενέντες, Βασιλείου, Πουτζιουρής, Κχμαλάτζε, Γκριγκαλασβίλι (90`+ Ε. Κυριάκου), Τιάγκο (85` Λοΐζου), Χατζηγιαννακού, Ευθυμίου (77` Κυριάκου)