«Δεν κρατάω κακία στον Κριστιάνο»

Ο Εντιμάρ συγχώρησε τον Κριστιάνο Ρονάλντο για την αψυχολόγητη ενέργειά του να τον κλωτσήσει και υποστήριξε ότι δεν κρατάει κακία στον καλύτερο ποδοσφαιριστή του κόσμου. Ο Πορτογάλος σούπερ σταρ της Ρεάλ Μαδρίτης αποβλήθηκε στο 82ο λεπτό της αναμέτρησης με την Κόρδοβα, την οποία οι «μερένχες» νίκησαν δύσκολα με σκορ 2-1 χάρη σε γκολ του Γκάρεθ Μπέιλ λίγα λεπτά πριν από το φινάλε.Ο Εντιμάρ που «έφαγε» την κλωτσιά από τον Κριστιάνο Ρονάλντο, διαβάζοντας και την συγγνώμη του, όπως την έγραψε στα social media, ανέφερε χαρακτηριστικά:«Δεν του κρατάω κακία. Τέτοια περιστατικά συμβαίνουν πάνω στην ένταση ενός δύσκολους αγώνα. Δεν έχω κανένα πρόβλημα και τον συγχωρώ, αφού είναι ο καλύτερος ποδοσφαιριστής στην κόσμο».