Μπαλταζάρ: «Περήφανος για τους παίκτες μου»

Περήφανος για τους παίκτες του δήλωσε ο Μπρούνο Μπαλταζάρ στην συνέντευξη Τύπου μετά το 1-1 με τον Απόλλωνα.

Αναλυτικά:

«Ήταν ένα καλό ντέρμπι με αρκετές μονομαχίες. Υπήρξαν πολλές έντονες στιγμές όπως γίνεται σε κάθε ντέρμπι. Ξέραμε ότι δεν έπρεπε να δώσουμε χώρο στον Απόλλωνα. Έχουν παίκτες με πολύ καλή τεχνική και όταν έχουν χώρο είναι επικίνδυνοι. Στο πρώτο μέρος ήμασταν πάρα πολύ καλοί. Ο Απόλλωνας δεν έφτιαξε ευκαιρία. Πετύχαμε ένα ωραίο γκολ. Στο ημίχρονο είπα στους παίκτες μου ότι δεν μπορούμε

να κρατήσουμε το αποτέλεσμα. Είναι πολύ δύσκολο να γίνει αυτό και να μην δεχτείς γκολ. Ο Απόλλωνας προσπάθησε να απειλήσει όμως η αμυντική μας λειτουργία ήταν πολύ σωστή. Δυστυχώς υπήρχε και ο άνεμος που ήταν εναντίον μας στο δεύτερο μέρος. Είχαμε 2-3 ευκαιρίες να σκοτώσουμε το ματς. Αν τα καταφέρναμε θα ήταν πολύ δύσκολο για τον Απόλλωνα να γυρίσει το ματς. Στο ποδόσφαιρο όμως υπάρχουν οι καθυστερήσεις και το ματς τελειώνει μόνο όταν ο διαιτητής σφυρίξει. Ο Απόλλωνας είχε μια ευκαιρία και κατάφερε να ισοφαρίσει. Είμαι πολύ περήφανος για τους παίκτες μου. Είναι μια μεγάλη χρονιά η φετινή. Δείχνουν όμως οι παίκτες μου όλα τα στοιχεία που θέλω».