Απόλλων: Όχι στα πρόσφατα αλλά ούτε και στα περσινά

Κόντρα στον Εθνικό Άχνας, ο Απόλλωνας καλείται να ξεπεράσει το εμπόδιο και να εκμεταλλευτεί το αποτέλεσμα του ντέρμπι ανάμεσα σε ΑΕΛ και ΑΕΚ. Όποιο και αν είναι αυτό, αν η ομάδα της Λεμεσού κερδίσει, τότε θα βγει κερδισμένος.

Αλλά για να το πετύχει αυτό σε μια δύσκολη έδρα όπως είναι το Δασάκι της Άχνας, ο Απόλλωνας θα πρέπει να βγάλει από το μυαλό του το φετινό πρώτο παιχνίδι, αλλά και το περσινό στο Δασάκι της Άχνας. Εκεί όπου γνώρισε την ήττα με 2-0, ενώ φέτος ίδρωσε

για τα καλά μέχρι να πάρει το ζητούμενο.

Έχανε με 1-2 εντός έδρας μέχρι το 90ο λεπτό, αλλά πήρε τη νίκη με γκολ των Μπεντόγια στο 90+1 και Άλεξ Ντα Σίλβα στο 90+6.

Το πάθημα του πρώτου γύρου να γίνει μάθημα για τους ποδοσφαιριστές της Λεμεσιανής ομάδας και να καθαρίσουν τον αγώνα από τα πρώτα λεπτά. Αυτό θα είναι και το ιδανικότερο σενάριο για τους φίλους της ομάδας, οι οποίοι, όπως φαίνεται, θα γεμίσουν την εξέδρα που τους αναλογεί προκειμένου να βοηθήσουν και αυτοί με τη σειρά τους για να φτάσει η ομάδα τους στην 9η σερί νίκη.