"Γλέντησε" και την Σεβίλλη η Ατλέτικο (video)

Η Ατλέτικο Μαδρίτης έκανε το 2/2 στο νέο της γήπεδο, το υπερσύγχρονο «Wanda Metropolitano», επικρατώντας με 2-0 της Σεβίλλης για την έκτη αγωνιστική.

Μετά από ένα ισόπαλο χωρίς τέρματα και ιδιαίτερα καλές φάσεις πρώτο ημίχρονο, η ομάδα του Ντιέγο Σιμεόνε ανέβασε την απόδοσή της και άνοιξε το σκορ στο 46ο λεπτό, με τον Γιανίκ Φερέιρα Καράσκο να μένει όρθιος στην προσωπική μονομαχία με τον Στίβεν Ενζονζί μετά την ωραία πάσα του Σαούλ, να αποφεύγει τον τερματοφύλακα Σέρχιο Ρίκο και να στέλνει την μπάλα

στα δίχτυα του με πλασέ.

Στο 69ο λεπτό ήρθε η σειρά του Γάλλου επιθετικού Αντουάν Γκριεζμάν να «γράψει» το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ με αριστερό βολέ μέσα από την αντίπαλη περιοχή, αξιοποιώντας τη μεταβίβαση του Φιλίπε Λουίς και επιτρέποντας στην Ατλέτικο Μαδρίτης, με το τελικό 2-0, να φτάσει τους 14 βαθμούς έπειτα από έξι αγωνιστικές, προσπερνώντας κατά έναν την σημερινή της αντίπαλο, την Σεβίλλη.

Атлетико - Севилья 2:0 от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.