Φιλική ήττα με πολλές δοκιμές από τον Κάρβερ

Το τελευταίο της φιλικό παιχνίδι έδωσε η Ομόνοια στην Αυστρία, γνωρίζοντας την ήττα από την Ντιναμό Μόσχας με 1-0

Ο Τζον Κάρβερ εκμεταλλεύεται τους φιλικούς αγώνες και πραγματοποιεί αρκετές δοκιμές ενόψει των Ευρωπαϊκών αγώνων. Ο Άγγλος τεχνικός της Ομόνοιας δοκίμασε 3 ή ακόμα 4 ποδοσφαιριστές σε όλες τις θέσεις, θέλοντας να βγάλει τα δικά του συμπεράσματα για το ρόστερ που διαθέτει αυτή την στιγμή.

Καλό διάστημα για την Ομόνοια το τελευταίο τέταρτο πριν τη λήξη του ημιχρόνου, όταν έβαλε αρκετή πίεση και έχασε 2-3 καλές ευκαιρίες για γκολ.

Η μεγαλύτερη ευκαιρία ήταν αυτή του Σέρινταν στο 86’, όταν ο τερματοφύλακα απέκρουσε μετά από κεφαλιά του Ιρλανδού.

Σε γενικές γραμμές οι πράσινοι δεν είχαν καλή απόδοση σε ένα παιχνίδι που οι Ρώσοι έχασαν 3-4 κλασικές ευκαιρίες, ωστόσο οι Παναγή και Γιωργαλλίδης έκαναν μεγάλες επεμβάσεις.

Παναγή (60΄ Γιωργαλλίδης), Καρλίτος (35΄ Δημητρίου), Σοφοκλέους (60΄ Παντελιάδης), Κονομής (60΄ Όρσουλιτς), Γιόργκενσεν (46΄ Κατελάρης), Οικονομίδης (60΄ Λούβαρης), Φυλακτού (46΄ Μαργκάσα), Μπαντιμπάνγκα (46΄ Κουλουμπρής / 60΄ Παναγιώτου), Ιβανόφ (46΄ Θεράποντος), Ρουσιάς (46΄ Χριστοφή), Ντερμπισάιαρ (46΄ Σέρινταν).

To live του αγώνα:

Λήξη του αγώνα

86' Μεγάλη ευκαιρία για την Ομόνοια μετά από κεφαλιά του Σέρινταν. Απέκρουσε σε κόρνερ ο τερματοφύλακας

65' Εξαιρετική απόκρουση του Γιωργαλλίδη

55' Σουτ του Σέρινταν, εύκολα ο τερματοφύλακας

Τέλος ημιχρόνου. Η Ομόνοια μετά που δέχθηκε το γκολ, ανέβασε στροφές, όμως δεν βρήκε το δρόμο προς τα δίκτυα.

23' 0-1 για την Ντιναμό. Λανθασμένη έξοδος από τον Παναγή

22' Σουτ του Ντερμπισάιαρ, εύκολα ο τερματοφύλακας

16' Εντυπωσιακή απόκρουση από τον Παναγή σε κόρνερ