Κυριάρχησε και «κατάπιε» την Ανόρθωση η Ομόνοια!

Η Ομόνοια συνέχισε τις εξαιρετικές τις εμφανίσεις και με την τέταρτη σερί της νίκη επικράτησε με το επιβλητικό 3-0 της Ανόρθωσης στο μεγάλο ντέρμπι της 16ης αγωνιστικής.Το πολύ σημαντικό τρίποντο των πράσινων, τους ανέβασε στους 29 βαθμούς,έναν λιγότερο από την Ανόρθωση που απογοήτευσε για ακόμη μία φορά.

Πριν καλά καλά αποκτήσουν ρυθμό στον αγώνα οι δύο ομάδες,η Ομόνοια άνοιξε το σκορ στο 5΄λεπτό με τον Ασάντε που σκόραρε από κοντά.Στο 27' η Ομόνοια διπλασίασε τα τέρματα της με τον Παπουλή,ο οποίος σούταρε και μετά από κόντρα η μπάλα κατέληξε στα δίκτυα.Όπως ξεκινήσε το πρώτο ημίχρονο έτσι

και στο δεύτερο (48'), η ομάδα του Μπεργκ σκόραρε νωρίς και πάλι με τον Ασάντε ο οποίος εκμεταλλεύτηκε τις ασταθείς αποκρούσεις του Λόρια και έκανε το 3-0.

Δείτε πως εξελίχθηκε ο αγώνας στο SPORTIME (Πατήστε εδώ)

Ανόρθωση: Λόρια, Σίλντενφελντ, Αρτυματάς, Κορέια, Γκαλίτσιος, Μαργκάσα, Νταουσβίλι, Μίχα, Χριστοφή, Καλτσάς και Κβιλιτάια

Ομόνοια: Παναγή, Σέχου, Λανγκ, Χούμποτσαν, Λέσιακς, Κούσουλος, Γκόμεθ, Τιάγκο, Παπουλής, Τζιωνής, Ασάντε

Παρακολουθήστε live την εξέλιξη του σπουδαίου ντέρμπι στο SPORTIME (Πατήστε εδώ)