«Βόμβα» από το ΘΟΙ και αλλαγή στην κορυφή

Το ΘΟΙ Λακατάμιας έκανε την έκπληξη στην 14η αγωνιστική της β’ κατηγορίας, αφού κέρδισε την πρωτοπόρο Αναγέννηση Δερύνειας με 2-0. Αυτή την ήττα εκμεταλλεύτηκε με το παραπάνω η Ένωση, διαλύοντας τον Διγενή με 5-1, με αποτέλεσμα να μείνει πρώτη στην κορυφή της βαθμολογίας.
Η Ένωση έφτασε τους 31 βαθμούς και ξεπέρασε την Αναγέννηση που έμεινε στους 29 και ισοβαθμεί με την Ομόνοια Αραδίππου. Στην 4η έπεσε ο Οθέλλος με 27 βαθμούς.

Τα αποτελέσματα:

Αγία Νάπα ΑΕΖ:1-0
ΠΑΕΕΚ - Εθνικός Άσσιας: 3-0 (7' Mπρατσιάνι)
Χαλκάνορας

- Ομόνοια Αραδίππου: 0-2 (8' Tσίτας, 87' Καισερλίδης)
ΕΝΠ -Διγενής Ορόκλινης: 5-1 (3',7' πεν, 15' Κολοκούδιας, 30,45' Σολάρι/ 71' Θ.Κολοκούδιας αυτογκόλ)
ΘΟΙ -Αναγέννηση Δερεύνειας: 2-0 (16' Ατόρνο, 47 Aλωνεύτης )

*Με το παιχνίδι μεταξύ των ομάδων του Οθέλλου Αθηαίνου και του ΑΣΙΛ Λύσης άνοιξε χθες η αυλαία της 14ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας.

Ο Οθέλλος πήρε τη νίκη με 1-0 μετά από ένα δραματικό αγώνα που κρίθηκε στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων, χρονικό σημείο στο οποίο ο Κυριάκος Κυριάκου πέτυχε το τέρμα που καθόρισε το τελικό αποτέλεσμα.