Νταμπλούχος ο ΑΠΟΕΛ (φωτος)

Οι γαλαζοκίτρινοι ολοκλήρωσαν την χρονιά στο φούτσαλ με τον καλύτερο τρόπο. Οι φουτσαλιστές του ΑΠΟΕΛ επικράτησαν στον μεγάλο τελικό κυπέλλου της ΑΕΚ με 5-1και κατέκτησαν μετά το πρωτάθλημα και το κύπελλο, ολοκληρώνοντας την χρονιά με το νταμπλ.

Αυτό ήταν το δεύτερο σερί νταμπλ για τους γαλαζοκίτρινους.

Ο αγώνας τελείωσε νωρίς αφού μέχρι το 14ο λεπτό της αναμέτρησης το σκορ ήταν ήδη στο 3-0 για τους γαλαζοκίτρινους.

Μόλις στο 2ο λεπτό ο Τζόνι άνοιξε το

σκορ. Το 2-0 ήρθε επτά λεπτά αργότερα με τον Λέο. Πριν ολοκληρωθεί το πρώτο μέρος ο Βραζιλιάνος και στο 14ο λεπτό έκανε το 3-0. Κάπου εδώ η αναμέτρηση πήρε το δρόμο της αφού η ΑΕΚ δεν μπόρεσε σε κανένα σημείο του αγώνα να γίνει απειλητική.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου οι γαλαζοκίτρινοι πέτυχαν και 4ο τέρμα με τον Κουλουμπρή. Στο 23ο λεπτό ο Λέο πέτυχε και δεύτερο γκολ κάνοντας το 5-0. Το μόνο που κατάφερε η ομάδα της Λάρνακας ήταν να μειώσει στο σκορ με τον Χριστοφή. Οι γαλαζοκίτρινοι είχαν και τρια δοκάρια.