Κύπρος-Καζακστάν 3-1: Ανατροπή 11 λεπτών! (pics)

Φιλική νίκη με 3-1 για την Κύπρο επί του Καζακστάν σε αγώνα που διεξήχθη στο "Αντώνης Παπαδόπουλος". Αν και το Καζακστάν βρέθηκε μπροστά στο σκορ από το 29' με τον Νουσερμπάγιεφ, η Εθνική μας ομάδα κατάφερε στο β' ημίχρονο να φέρει την ανατροπή σε 11 λεπτά. Στο 56' ο Μυτίδης έφερε το παιχνίδι στα ίσα, ενώ μετά δύο "πράσινοι" οι Κατελάρης (62') και Χριστοφή (67'), τελείωσαν τη δουλειά, πανηγυρίζοντας τη νίκη έστω και σε φιλικό επίπεδο. Πρώτη συμμετοχή

στην Εθνική για τον Φάνο Κατελάρη, που ευτύχησε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα, πετυχαίνοντας ένα γκολ στο ντεμπούτο του.

Ο σημερινός αγώνας έδωσε την ευκαιρία στον προπονητή της Εθνικής μας Χριστάκη Χριστοφόρου να δει την αγωνιστική κατάσταση κάποιων ποδοσφαιριστών και να κάνει δοκιμές ενόψει του επίσημου αγώνα του Σαββάτου με την Εσθονία. Χρόνο συμμετοχής πήρε και ο Κυπροποιημένος Ρενάτο Μαργκάσα.

Στην εντεκάδα ο Κατελάρης

Κύπρος: Παναγή, Στυλιανού, Σιέλης, Αλεξάνδρου, Κατελάρης, Λαμπάν, Κάστανος, Αρτυματάς, Χαραλαμπίδης, Μακρής, Μυτίδης

Καζακστάν: Ποκατίλοφ, Σεργκέυ, Ισλαμπέκ, Γιερκεμπουλάν, Ασκάτ, Μπαουγιρτσάν, Αζάτ, Γκαγουρτσιάν, Τανάτ, Σιόμκο, Αμπζάλ

Τέλος αγώνα Κύπρος - Καζακστάν 3-1

67' 3-1 για την Κύπρο με τον Δημήτρη Χριστοφή που μπήκε ως αλλαγή

63' 2-1 για την Κύπρο που κάνει την ανατροπή με τον Κατελάρη

56' Ισοφαρίζει η Εθνική μας με το Μυτίδη

Έναρξη β' ημιχρόνου

Ημίχρονο: Κύπρος-Καζακστάν 0-1

29' 0-1 μπροστά το Καζακστάν με τον Νουσερμπάγιεφ-