Live: Μπιλμπάο-ΑΠΟΕΛ 2-1

Παρακολουθήστε την εξέλιξη του πρώτου αγώνα για τους 32 του Γιουρόπα Λιγκ μεταξύ Μπιλμπάο και ΑΠΟΕΛ.

Άντεξε στη μεγάλη πίεση
Η Μπιλμπάο μπήκε φουριόζα στον αγώνα, έχοντας την κατοχή της μπάλας και έβαλε πολλή πίεση στην άμυνα του ΑΠΟΕΛ. Οι παίκτες του Κρίστιανσεν δεν μπορούσαν να κρατήσουν μπάλα με αποτέλεσμα η Μπιλμπάο να ανανεώνει συνεχώς ευκαιρίες και να βάζει πάρα πολλή πίεση. Ευτυχώς για τον ΑΠΟΕΛ

στις ευκαιρίες που βρήκε δεν κατάφερε να ανοίξει το σκορ και έτσι, με την πάροδο του χρόνου, οι παίκτες του Κρίστιανσεν κρατούσαν περισσότερο μπάλα.

ΓΚΟΛΑΡΑ και 0-1!
Στη μοναδική ευκαιρία που βρήκε στο ημίχρονο, ο Γιώργος Εφραίμ στο 36΄με ένα πανέμορφο πλασέ, νίκησε τον τερματοφύλακα της Μπιλμπάο και πέτυχε ένα πολύ σημαντικό γκολ για τον ΑΠΟΕΛ.

Άμεση αντίδραση με αυτογκολ
Το προβάδισμα του ΑΠΟΕΛ κράτησε μόλις δυο λεπτά, αφού στο 38’ ο Balenziaga έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε σε Μιλάνοφ και Μερκή, και μοιραία κατέληξε στα δίκτυα του Βάτερμαν, ισοφαρίζοντας σε 1-1.