Τεσσάρα η ΑΕΚ (φώτος)

Νίκη με 4-0 για την ΑΕΚ στο τρίτο φιλικό προετοιμασίας με αντίπαλο την Balzan FC, ομάδα 1ης κατηγορίας της Μάλτας. Σκόρερ οι Tετε (6'), Aλβες (16'), Tομάς (60') και Χαραλάμπους (80').

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΑΕΚ:Saizar, Mojsov, Alves, Tete, Ortiz, Κωνσταντίνου, Laban, Εγγλέζου, Χαραλάμπους, Χαραλαμπίδης, Μιντίκκης.

Balzan FC: Janjiusevic, Micallef, Nawevski, Grima, Bezzina, Brincat, Effiong, Anderson, Serrano, Olivera, Kaljevic.

Η περιγραφή της αναμέτρησης (απο την επίσημη ιστοσελίδα της ΑΕΚ)

1'

Έναρξη της αναμέτρησης.

2' Μπαλιά του Εγγλέζου, κεφαλιά του Alves, η μπάλα ψηλά έξω.

6' ΓΚΟΛ! 1-Ο για την ομάδα μας. Ο Tete πίεσε ψηλά και...έκλεψε, άλλαξε με τον Κωνσταντίνου και με δυνατό διαγώνιο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

10' Ωραία κάθετη πάσα του Χαραλαμπίδη για τον Laban, που βγήκε τετ α τετ με τον αντίπαλο τερματοφύλακα να σώζει με τα πόδια.

13' Νέα εντυπωσιακή απόκρουση του τερματοφύλακα των Μαλτέζων σε κεφαλιά του Χαραλάμπους μετά από κόρνερ.

16' ΓΚΟΛ! 2-0 για την ομάδα μας με σκόρερ τον Alves. O Xαραλαμπίδης εκτέλεσε το κόρνερ, ο Alves κατέβασε ωραιία με το στήθος και με κοντινό πλασέ σημείωσε το 2-0.

33' Ο Saizar πέφτει στην γωνία και κάνει την επέμβαση σε συρτό δυνατό σουτ των Μαλτέζων.

41' Διαγώνιο σουτ του Εγγλέζου η μπάλα λίγο έξω. Στο ίδιο λεπτό μπαλιά του Tete, κεφαλιά του Laban πέρασε έξω.
45' Εξαιρετική ατομική ενέργεια του Κωνσταντίνου και ωραίος συνδυασμός με τον Alves, το πλασέ του νεαρού πέρασε ελάχιστα έξω.
45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

47' Μπαλιά του Trickovski, πλασέ του Tomas, απόκρουση του τερματοφύλακα των Μαλτέζων.

60' ΓΚΟΛ! 3-0 για την ομάδα μας με τον Tomas να χρίζεται σκόρερ, στην επαναφορά μετά από απόκρουση του Μαλτέζου τερματοφύλακα σε σουτ του Ανθιμου.

64' Απευθείας φάουλ του Trickovski, η μπάλα μόλις έξω.

80' ΓΚΟΛ! 4-0 για την ομάδα μας με τον Χαραλάμπους να σκοράρει με κοντινό γυριστό πλασέ μετά από κόρνερ του Tomas και κεφαλιά του Trickovski.