9η θέση για τον Χαρίλαο Χατζηαδάμου

Ο Πρωταθλητής μας Χαρίλαος Χατζηαδάμου κέρδισε την 9η θέση στο Παγκόσμιο Κύπελλο Πορτογαλίας που έγινε στην Κομπρία – Πορτογαλίας στις 12 Μάρτιου 2016.

Ο Πρωταθλητής μας κέρδισε κατά σειρά τους Πρωταθλητές από Σουηδία και Ισπανία. Στην συνεχεία έχασε από τον Πρωταθλητή Φιλανδίας. Το Κύπελλο αυτό θεωρείται από τα πιο δύσκολα σε αγωνιστικό επίπεδο λόγο του ότι είναι στο Καλεντάρι τις Παγκόσμιας Ομοσπονδίας και οι αθλητές κερδίσουν βαθμούς για την Παγκοσμία Κατάταξη.

Στους πιο πάνω αγώνες πηρέ μέρος και ο Πρωταθλητής μας Χριστός Τρικωμίτης, ο όποιος παρά τον πολύ καλό αγώνα που έδωσε με τον Πρωταθλητή Πορτογαλίας , η αμφισβητούμενες αποφάσεις του διαιτητή δεν του έδωσαν την εύκαιρα για κάτι καλύτερο. Στους αγώνες Αρχηγός Αποστολής ήταν ο κ.Αναστάσιος Χατζηάδαμου και Προπονητής ο κ.Μαρίνος Πίπονας.