Ο Φερνάντο «έσωσε την παρτίδα» για την Μπορντό, καθώς με γκολ που πέτυχε ένα λεπτό πριν το τέλος χάρισε στους «γιρονδίνους» το βαθμό της ισοπαλίας απέ

Τη νίκη με 1-0 πήρε ο Ολυμπιακός στην Καβάλα στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Σούπερ Λίγκας. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε ο Νταβίντ Φουστέρ έπειτα εύστοχη εκτέλεση πέναλτι που κέρδισε ο Γιάννης Φετφατζίδης
στο 41’.

Στο μεταξύ, ο Παναθηναϊκός επίκράτησε 2-0 του Πανσερραϊκού και παρέμεινε στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα μαζί με τους «ερυθρολεύκους». Ο Μπουμσόνγκ στο 16΄ και ο Σισέ στο 69΄ πέτυχαν τα γκολ των «πρασίνων», ενώ ο διαιτητής Μάνταλος λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου δεν είδε το καθαρό πέναλτι υπέρ του Πανσερραϊκού (απόκρουση με το χέρι του Πλεσί).

Στους υπόλοιπους αγώνες, την ισοπαλία ένα λεπτό πριν το τέλος της αναμέτρησης κατάφερε να πάρει ο Ατρόμητος επί της ΑΕΚ με γκολ που πέτυχε ο Αναστασάκος (89’) ενώ οι «κιτρινόμαυροι» είχαν προηγηθεί με τέρμα του Μπλάνκο, τέσσερα λεπτά νωρίτερα (85’). Ο ΠΑΟΚ αναδείχτηκε ο μεγάλος νικητής στον πρώτο επίσημο αγώνα του νέου γηπέδου της Λάρισας, «AEL FC Arena» . Αν και ο