Ντιναμό Ζάγκρεμπ - ΠΑΟΚ 0-1

Ο Δημήτρης Σαλπιγγίδης σκόραρε στο 60ο λεπτό (0-1) και ο ΠΑΟΚ τερμάτισε δεύτερος στον 4ο όμιλο και πανηγύρισε στο εχθρικό Ζάγκρεμπ την παλικαρίσια πρόκριση στους "32" του Europa League.

Η εικόνα του αγώνα:

Αφού πέρασε το ψυχολογικό φράγμα των πρώτων 15 λεπτών, ο ΠΑΟΚ βγήκε ζωντανός από την πίεση της Ντιναμό (η οποία όμως δεν της έδωσε κάποια φάση) και προσπάθησε να κάνει
το παιχνίδι του. Ο Χάβος δεν παρέκκλινε των αναμενόμενων και παρέταξε μια ενδεκάδα με τον Φωτάκη αντί του Ιβιτς, τον Σαλπιγγίδη δεξιά και τον Αθανασιάδη φουνταριστό. Στα χαρτιά αυτό το σχήμα έδειχνε ικανό να κάνει τη ζημιά στους Κροάτες, στην πράξη όμως ο Δικέφαλος δεν πάτησε ούτε μία φορά την αντίπαλη περιοχή στα πρώτα 45 λεπτά!

Αντίθετα, οι γηπεδούχοι μετά το 19ο λεπτό και την πρώτη αξιόλογη φάση τους, έχασαν σωρεία ευκαιριών και θα μπορούσαν να είχαν πάρει το προβάδισμα. Σημαντικότερες όλων αυτή του 29' όταν ο Τονέλ απέτυχε να σκοράρει απέναντι από το τέρμα και του 42' όταν ο Σαμίρ έ