Eurocup: Πανελλήνιος-Γαλατασαράι 66-62

Παρά τις απουσίες (Μπάιαρς, Καλαϊτζής, Κολώκας) ο Πανελλήνιος πέτυχε τη νίκη-υπέρβαση και παρέμεινε σε τροχιά... πρόκρισης στους «16» του EuroCup. Ο σύλλογος των «Ολυμπιονικών» επικράτησε 66-62 της Γαλατασαράι στο κλειστό της Λαμίας, για την 4η ημέρα της κανονικής περιόδου, πανηγύρισε τη 2η νίκη του στον 5ο όμιλο και υποχρέωσε τους Τούρκους στην πρώτη ήττα τους στη διοργάνωση. Παράλληλα τους στέρησε το όνειρο της εξασφάλισης της πρώτης θέσης (και μαθηματικά) του 5ου ομίλου.

Τα δεκάλεπτα: 11-9, 26-28, 48-44, 66-62

Ρεσιτάλ
αστοχίας και από τις δύο ομάδες στο πρώτο δεκάλεπτο, το οποίο ολοκληρώθηκε με το «φτωχό» 11-9, υπέρ του Πανελληνίου. Ο Κράμπενχοφτ, ο οποίος σημείωσε τους 5 από τους 11 πόντους των «Ολυμπιονικών» στην πρώτη περίοδο, ήταν ο μοναδικός παίκτης των γηπεδούχων που είχε «ζεστό» χέρι (1 τρίποντο, 2/2 βολές). Στον αντίποδα, οι Τούρκοι πέρναγαν συνέχεια την μπάλα στη ρακέτα και μπορούσαν να ακολουθούν στο σκορ. Πανελλήνιος και Γαλατασαράι ανέβασαν «στροφές