Ρεσιτάλ ατυχίας ο Λεβαδειακός, ρεσιτάλ ικανότητας ο Λόπεθ

19:57 15/9/2012 - Πηγή: 24wro
Με οκτώ παίκτες τελείωσε τον αγών η Βέροια...
'Ατυχος και άστοχος ο Λεβαδειακός δεν κατάφερε να νικήσει την άμυνα και τον καταπληκτικό τερματοφύλακα της Βέροιας, Τζόναθαν Λόπεθ, μένοντας στο 0-0, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Σούπερ Λίγκας.Η ομάδα του Γιώργου Παράσχου είχε τον απόλυτο έλεγχο, έχασε πολλές ευκαιρίες, έχασε πέναλτι (στο 3' με τον Ναπολεόνι), είχε δοκάρι (πάλι με τον «μοιραίο» Ναπολεόνι στο 36ο λεπτό), αλλά δεν μπόρεσε να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης. Μάλιστα από το 46' η Βέροια αγωνίστηκε με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής του Σνάουτσνερ και από το 83' με εννέα παίκτες, λόγω αποβολής του Λόπεθ, ο οποίος ήταν ο καλύτερος παίκτης του αγώνα, ενώ στις καθυστερήσεις οι φιλοξενούμενοι έμειναν με οκτώ (!) λόγω αποβολής του Μπεσέρα.