ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ: Εμφάνιση για... -2

22:10 12/12/2010 - Πηγή: 24wro
Το κρύο αντέχεται. Το -2 και η απόδοση του Παναθηναϊκού όχι... Οι «πράσινοι» πάγωσαν τους περίπου 2.000 φίλους τους που ταξίδεψαν στην Αρκαδία με το 0-0 που παραχώρησαν στον Αστέρα Τρίπολης που ήταν πολύ μαχητικός και συγκεντρωμένος στο στόχο του που ήταν να… μη χάσει.

Το πρώτο ημίχρονο δεν διεκδίκησε «δάφνες ποιότητας» και κρίθηκε στη δύναμη και την αντοχή των ποδοσφαιριστών. Οι καλές φάσεις ήταν μετρημένες στα… δάκτυλα του ενός χεριού, με κλασικότερη αυτή του Τζιμπρίλ Σισέ
στο 29ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν προσπέρασε στο σπριντ τον προσωπικό του αντίπαλο, πέρασε και τον Ντεγκρά, όμως το πλασέ που δοκίμασε ήταν αδύναμο και ο Πουλίδο πρόλαβε πάνω στη γραμμή να διώξει.

Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν ως επί το πλείστον  να απειλήσουν με αντεπιθέσεις και τα κατάφεραν καλά, με το γκολ να είναι το μοναδικό που δεν επετεύχθη! Οι Αρκάδες έκαναν ρήγματα κυρίως από την πλευρά του Σπυρόπουλου, ενώ δύο ευκαιρίες δημιουργήθηκαν και από τον άξονα. Οι Ροτζέριο και Ου