Γλίτωσε τα χειρότερα η Μίλαν, ανεβαίνει η Ίντερ

18:35 9/1/2011 - Πηγή: 24wro
Σε ένα εντυπωσιακό και συγκλονιστικό σε εξέλιξη παιχνίδι, Μίλαν και Ουντινέζε αναδείχτηκαν ισόπαλες 4-4 με τους πρωτοπόρους... της Serie A να παίρνουν τον βαθμό στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.

Ο Ντι Νατάλε άνοιξε το σκορ στο 35’ με τον Πάτο να ισοφαρίζει λίγο πριν την λήξη του πρώτου μέρους. Ο Σάντσεθ στο 53ο λεπτό έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους με τον Ντι Νατάλε στο 66’ να κάνει το 1-3 και να «παγώνει» το «Μεάτσα».
Οι γηπεδούχοι μείωσαν με το αυτογκόλ του Μπενάτια στο 78’ με
τον Πάτο να ισοφαρίζει για δεύτερη φορά στο 82ο λεπτό. Ο Ντένις στο 89ο λεπτό φάνηκε να δίνει τη νίκη στην Ουντινέζε ωστόσο η Μίλαν δεν είχε πει την τελευταία της λέξη. Ο Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς έκανε αυτό που γνωρίζει καλύτερα και διαμόρφωσε το τελικό 4-4 σώζοντας τον βαθμό για τους «ροσονέρι».
Η ανάκαμψη της Ίντερ συνεχίζεται με τους πρωταθλητές Ιταλίας να περνούν νικηφόρα από την έδρα της Κατάνια. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τέρμα του Γκόμεζ στο 71’ με τους «νερατζούρι