Έκλεψε την πρόκριση από τον Ατρόμητο ο Ολυμπιακός Βόλου

22:34 22/12/2012 - Πηγή: 24wro
Ο Ατρόμητος έγινε η τέταρτη ομάδα της Super League, μετά...
την ΑΕΚ, τον Πανιώνιο και τον ΟΦΗ, που γνώρισε τον αποκλεισμό από ομάδα μικρότερης κατηγορίας στη διοργάνωση του Κυπέλλου.

Ο Ολυμπιακός Βόλου με γκολ του Ανιέτε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων έφυγε με την ισοπαλία 2-2 από το Περιστέρι
το Σάββατο και λόγω των δύο εκτός έδρας γκολ που πέτυχε, πήρε το εισιτήριο για τους «16» της διοργάνωσης (1-1 είχε λήξει το πρώτο ματς).

Ο Επστάιν στο 3΄ και ο Λαζαρίδης στο 73΄ έδωσαν προβάδισμα στο αστέρι, ενώ στο 48ο λεπτό ο Πινδώνης είχε ισοφαρίσει προσωρινά σε 1-1.

Κίτρινες: Μπέλιτς - Γόγολος, Τσιάτσιος, Γκότοβος, Ογιαρμπίντε

Ατρόμητος: Ράντμαν, Γιαννούλης (Καραγκούνης 56'), Σκόνδρας, Φυτανίδης, Λαζαρίδης, Δημούτσος (Νάστος 89'), Ιγκλέσιας, Επστάιν, Μπρίτο, Καραμάνος, Μπέλιτς (Κούτσι 60').

Ολυμπιακός Βόλου: Γκίτκος, Παλαιολόγος, Γκότοβος, Κατσιαρός, Γόγολος, Τσιάτσιος, Πινδώνης, Ογιαρμπίντε, Γενγκά, Μπολάτι, Μπακαγιόκο.