08:51 19/7/2011 - Πηγή: 24wro
Οι Βανκούβερ Ουάιτκαπς προηγήθηκαν με 1-0, αλλά τελικά …
ηττήθηκαν από την Μάντσεστερ Σίτι με 2-1.
Μάλιστα, ο Σον Ράιτ-Φίλιπς πέτυχε το νικητήριο γκολ μόλις έξι λεπτά πριν το τέλος με μακρινό σουτ, το οποίο κατέληξε στο αριστερό παραθυράκι της αντίπαλης εστίας.  Στο 68’ ο Τζον Γκουντιέτι ισοφάρισε με κοντινή κεφαλιά.
Η καναδική ομάδα, πάντως, βρέθηκε μπροστά στο σκορ στο 30ό λεπτό. Τότε ο Καμίλο Σανβέζο διαμόρφωσε το 1-0 με μακρινό σουτ. Οι Ουάιτκαπς επέδειξαν τακτική, για να κατακτήσουν την νίκη, αλλά
τελικά δεν τα κατάφεραν.
Βανκούβερ Ουάιτκαπς: Νόλι, Λέδερς (46’ Χάρβεϊ), Ρότσατ (46’ Ντούκετ), Μποξάλ (46’ Γιανίτσκι), Μπρόβσκι (46’ Νάιτ), Βαγένας (46’ Μορφάου, 85’ Βάγκνερ), Σαλίνας (46’ Καλφάν), Κόφι (46’ Ντέιβις), Χάρχου (46’ Ταν), Χασλί (46’ Σαλγκάδο), Σανβέζο.
Μάντσεστερ Σίτι: Χαρτ (46’ Τέιλορ), Σάβιτς (62’ Μαντσίνι), Μαγκίβερν, Κόμπανι (46’Γκουιντέτι, 66’ Λεσκότ), Κολάροφ (46’ Κλισί), Μπογάτα, Βέις (63’ Βεσελί), Τζόνζον (46’ Ράιτ Φίλιπς), Ντε Ζονγκ, Τουρέ (45’ Μίλνερ), Τζέκο (46’ Μπαλοτέλι).