O Μήτρογλου τιμώρησε και την ΑΕΚ!

22:00 20/2/2011 - Πηγή: 24wro
Αν και κράταγε τη νίκη μέχρι το 89ο λεπτό, η ΑΕΚ δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη κόντρα στον Πανιώνιο...

καθώς ο Κώστας Μήτρογλου μετά τον Άρη και τον Παναθηναϊκό βρήκε και πάλι δίχτυα, διαμορφώνοντας το τελικό 1-1. Σκόρερ της «Ένωσης» ο Λυμπερόπουλος, απαράδεκτη ενέργεια του Ριέρα να κτυπήσει τον Καφέ εκτός φάσης.

Πριν από δυο εβδομάδες ήταν ο Νέτο, απόψε ήταν ο Μήτρογλου και γενικώς από τις 12 του περασμένου Δεκέμβρη κάποιος αντίπαλος βρίσκεται για να αναδείξει την αδυναμία της ΑΕΚ
να πάρει ένα εντός έδρας ματς. Αυτή την φορά, έστω και με τα χίλια ζόρια, η Ένωση έδειχνε πως θα έπαιρνε την νίκη. Πέτυχε γκολ στην μια και μοναδική αξιοπρεπή ευκαιρία της και το κρατούσε μέχρι και το 90ο λεπτό.

Άλλωστε ο Πανιώνιος σε καμία στιγμή δεν είχε πιστέψει πως θα μπορούσε να φύγει με βαθμό από το ΟΑΚΑ. Όμως έχει αποδειχθεί πολλές φορές στο ποδόσφαιρο, πως η ομάδα που παίζει με την φωτιά, στο τέλος καίγεται. Ειδικά αν η άμυνα της είναι παιδική χαρά.