Προελαύνει η Γκοφ – VIDEO

Η Κόκο Γκοφ πέτυχε την 3η συνεχόμενη νίκη της αυτή την εβδομάδα και προκρίθηκε στα ημιτελικά του δυνατού Adelaide Open της Αυστραλίας.

Η 16χρονη Αμερικανίδα, μετά τις νίκες στα τρία σετ επί των Παολίνι και Μάρτιτς, υπερκέρασε το εμπόδιο και της Σέλμπι Ρότζερς, παρά το γεγονός ότι βρέθηκε να κυνηγάει το σκορ για ενάμιση σετ (2-6, 2-4) και πέρασε εντυπωσιακά στις “4” καλύτερες του θεσμού.

Μετά από μια ώρα και 52 λεπτά αγώνα, η Γκοφ επικράτησε με 2-6, 6-4, 6-4 και θα αντιμετωπίσει

στα ημιτελικά τη νικήτρια του αγώνα, ανάμεσα στη Μπελίντα Μπένσιτς και τη Στορμ Σάντερς.

Μεγάλη νίκη πέτυχε και η Ζιλ Τέικμαν, επί της Αναστασία Σεβάστοβα, μετά από μάχη που διήρκεσε τρεις(!) ώρες.

Η Ελβετή, Νο61 της παγκόσμιας κατάταξης, επιβλήθηκε με 6-4, 6-7(8), 7-5 και θα παίξει στα ημιτελικά κόντρα στην Ίγκα Σβιάτεκ, η οποία εκμεταλλεύτηκε την εγκατάλειψη της Ντάνιελ Κόλινς στο μεταξύ τους ματς και πέρασε με 6-2, 3-0.