Highlights: Η ήττα-σοκ του Τσιτσιπά

13:04 5/9/2020 - Πηγή: Tennis24

Προερχόμενος από δύο επιβλητικές νίκες στους δύο πρώτους του αγώνες στο Αμερικανικό Όπεν, ο Στέφανος Τσιτσιπάς δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί τις πολλές ευκαιρίες που είχε στον τρίτο του αγώνα στη Νέα Υόρκη και υπέστη απρόσμενη ήττα από τον Μπόρνα Τσόριτς.

Ο Έλληνας πρωταθλητής είχε 6 match points στο 4ο σετ της αναμέτρησης, τέσσερα στο δικό του σερβίς και δύο στου αντιπάλου του ενώ τα αβίαστα λάθη στο τέλος του ματς τον οδήγησαν στην ήττα με 6-7(2), 6-4, 4-6, 7-5, 7-6(4), μετά από 4 ώρες και 36 συγκλονιστικά λεπτά στο Louis Armstrong.

Στον 4ο γύρο του Νεοϋορκέζικου Grand Slam, ο Μπόρνα Τσόριτς θα αντιμετωπίσει τον Νταβίντ Γκοφάν και ο νικητής παίζει, εκτός απίθανου απροόπτου, με τον Νόβακ Τζόκοβιτς στους “8” της κορυφαίας διοργάνωσης.

The post Highlights: Η ήττα-σοκ του Τσιτσιπά appeared first on Tennis24.