Birrhard Open: Πρωτιά στα διπλά της Ελβετίας για τον Λαζαρίδη (pics)

18:18 3/7/2023 - Πηγή: Tennis24

Συνεχίζει τις εξαιρετικές εμφανίσεις, αλλά και τις διακρίσεις σε διεθνές επίπεδο ο Γιώργος Λαζαρίδης, που κατέκτησε τον τίτλο στα διπλά, στο 2ο ταμπλό του Birrhard Open της Ελβετίας, έχοντας για παρτενέρ του τον Ιταλό Ντιέγκο Αμαντόρι.

Το ελληνοϊταλικό δίδυμο επικράτησε στον τελικό των Ελβετών Ρότζερ Μπάουμαν και Αλιρέζα Καμπιρλά με 6-1, 6-1, για να στεφθούν πρωταθλητές στην ITF χωμάτινη διοργάνωση, ενώ για να βρεθούν εκεί, χρειάστηκε να επιβληθούν στα ημιτελικά των επίσης Ελβετών, αλλά και κορυφαίων

του ταμπλό, Μάρτιν Έρνι και Κωνσταντίν Σμάεχ με 6-1, 6-2.

Σε ολόκληρη τη διαδρομή τους προς την κορυφή έχασαν συνολικά μόλις 5(!) games, καθώς στον πρώτο τους αγώνα στο τουρνουά κέρδισαν τους Ρέμι Μπάουμαν και Ρόνι Κέλερ με 6-0, 6-1. Επόμενη συμμετοχή για τον Έλληνα πρωταθλητή είναι το διεθνές τουρνουά Open Baia de Setubal, που θα φιλοξενηθεί στην Πορτογαλία 5 με 8 Ιουλίου.

The post Birrhard Open: Πρωτιά στα διπλά της Ελβετίας για τον Λαζαρίδη (pics) appeared first on Tennis24.