ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΕΥΡΩΠΗ | Στο τέλος η Μπούντουσνοστ την Ιγκοκέα

Η Μπούντουσνοστ κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Ιγκοκέα στην αναμέτρηση με την οποία έπεσε η αυλαία της 15ης αγωνιστικής της Αδριατικής Λίγκας, μιας και επικράτησε με 76-71.

Οι γηπεδούχοι στο πρώτο ημίχρονο είχαν τον πλήρη έλεγχο του ρυθμού και του σκορ και έτσι κατάφεραν να χτίσουν μια διαφορά ασφαλείας. Η Ιγκοκέα πάτησε το γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει την διαφορά και έτσι τη νίκη πήρε η Μπούντουσνοστ. Παρά την ήττα της η Ιγκοκέα εξακολουθεί να βρίσκεται στην πρώτη θέση της βαθμολογίας της Λίγκας, ενώ η Μπούντουσνοστ είναι στην όγδοη. Πρώτος σκόρερ των νικητών ήταν ο Τσέντομιρ Βίτκοβατς με 13 πόντους, ενώ από την Ιγκοκέα ξεχώρισε ο Μπράνκο Τζόροβιτς με 15 πόντους.