ΤΣΣΚΑ Μ. | Ζωντανή στο κυνήγι της πρωτιάς με δίδυμο "φωτιά"

Παρότι δυσκολεύτηκε αρκετά, η ΤΣΣΚΑ Μόσχας κατάφερε να βγει από τον "λήθαργο" στον οποίο την είχε ρίξει η Μπεσίκτας στο πρώτο ημίχρονο και επιβλήθηκε της τουρκικής ομάδας με 87-72.

Η Μπεσίκτας μπήκε πιο δυνατά στην αναμέτρηση και φάνηκε να αιφνιδιάζει τους παίκτες του Ντέιβιντ Μπλατ, μιας και στο τέλος της πρώτης περιόδου ήταν μπροστά με 24-28. Η κυριαρχία των φιλοξενούμενων συνεχίστηκε και στο δεύτερο δεκάλεπτο και έτσι οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με την Μπεσίκτας να προηγείται με 46-51.

Η ΤΣΣΚΑ

Μόσχας "ξύπνησε" στην τρίτη περίοδο και από το 15ο λεπτό ως το τέλος του δεκαλέπτου έτρεξε ένα σερί 11-0 και πέρασε μπροστά με 67-61. Στην τέταρτη περίοδο οι γηπεδούχοι διατήρησαν το προβάδισμά τους και κατάφεραν να επικρατήσουν με 87-72. Ο Σόνι Ουίμς με 20 πόντους και ο Σάσα Κάουν με 19 πόντους ήταν οι μεγάλοι πρωταγωνιστές για την ΤΣΣΚΑ και οδήγησαν την ομάδα τους στη νίκη και έτσι η πρωταθλήτρια Ρωσίας συνεχίζει να έχει ελπίδες να τερματίσει στην πρώτη θέση του τέταρτου ομίλου.

Δεκάλεπτα: 24-28, 46-51, 67-61, 87-72