ΠΑΟΚ | Τα... χάλασε στο τέλος

Ο ΠΑΟΚ ηττήθηκε με 66-84 από την Ουτσάκ Σπορτίφ στο πλαίσιο του τουρνουά που διοργανώνει η Ελίν Εντιρνέ στην Τουρκία.

Η Ουτσάκ είναι η ομάδα που ξεκίνησε καλύτερα το ματς καθώς προηγήθηκε 5-0 στο ματς, ενώ ο ΠΑΟΚ πέτυχε το πρώτο του καλάθι τρία λεπτά μετά. Η πρώτη περίοδος τελείωσε με 15-14 ενώ και στη δεύτερη οι ομάδες ήταν κοντά με τον ΠΑΟΚ να κλείνει το πρώτο ημίχρονο μπροστά στο σκορ με 31-28Το ντέρμπι

συνεχίστηκε και στην 3η περίοδο το οποίο τελείωσε με την Ουτσάκ προηγούμενη 57-54 χάρη σε τρίποντο του Χατσίεβα με την λήξη. Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο ο ΠΑΟΚ έπαθε "μπλακ άουτ" με αποτέλεσμα στο 35΄να χάνει με 74-59, με την τουρκική ομάδα να κάνει ένα επιμέρους 17-5. Κούπερ και Χαραλαμπίδης πέτυχαν από 12 πόντους για τον «Δικέφαλο» ενώ για την Ουτσάκ 21 πόντους είχε ο Ουόρεν.

Τα δεκάλεπτα: 14-15, 31-28, 54-57,66-84.
ΠΑΟΚ: Κούπερ 12 (1), Χαραλαμπίδης12 (1), Πέιν 2, Τσόχλας 3. Δέδας 9 (3), Μαργαρίτης 8, Μπόγρης 7, Κασελάκης 2, Τσαίρέλης 11, Κόνιαρης.
Ουσάκ Σπορτίφ: Γουόρεν 21 (3), Χατσιγέβα 20 (4), Σουροτσού, Τούρνα, Κάρτερ, Ζούπαν 8, Μπάλτο, Σαρουχάν 6 (2), Γιντιρίμ 8, Χόλμαν 15 (13ρ.), Σεβίντς 6 (2).