Ντύθηκαν "Πάνθηρες"

Καθολική ηταν η υπεροχή των Δραμινών σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού απέναντι στον λαβωμένο Πανιώνιο. Η ομάδα της Νέας Σμύρνης αγωνίστηκε χωρίς τον Αλεξ Στίβεσον και τον Νίκο Μπάρλο.
Το ματς:

Πιο δυναμικά ξεκίνησε τον αγώνα ο ΚΑΟΔ και οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο του αγώνα στην πρώτη περίοδο. Οι παίκτες του Γιώργου Καλαφατάκη στο πρώτο δεκάλεπτο προηγήθηκαν με 19-14.

Οι παίκτες του Γιώργου Μπαρτζώκα ξύπνησαν στο δεύτερο δεκάλεπτο και κατάφεραν

να κλείσουν την ψαλίδα της διαφοράς. Στο 19ο λεπτό της αναμέτρησης ο ΚΑΟΔ ήταν μπροστά με 34-31, αλλά ο Πανιώνιος έξι δευτερόλεπτα πριν από το τέλος μείωσε σε απόσταση αναπνοής σε 36-35.

Ο Πανιώνιος συνέχισε να βρίσκεται πίσω στο σκορ και στο τρίτο δεκάλεπτο, το οποίο έκλεισε 54-48. Στην τέταρτη και τελευταία περίοδο ο Πανιώνιος κατάφερε να μειώσει στους δύο την διαφορά με καλάθι του Κιζ στο 33ο λεπτό της αναμέτρησης και έκανε το 54-52. Ο ΚΑΟΔ δεν έχασε το προβάδισμά του σε κανένα σημείο του παιχνιδιού και πήρε μεγάλη νίκη επί του Πανιωνίου με 71-62.
Δεκάλεπτα: 19-14, 36-35, 54-48, 71-62