ΝΑΝΤΕΡ | Δεύτερη νίκη για Ναντέρ

Την πρώτη της εντός έδρας νίκη πέτυχε η Ναντέρ, η οποία με χαρακτηριστική ευκολία υπέταξε την αντίσταση της Μπουντιβένλικ με 80-61, σημειώνοντας παράλληλατη δεύτερη νίκη της στη φετινή Euroleague.

Από το ξεκίνημα του αγώνα οι Γάλλοι είχαν τα ηνία και χάρη στον Πασσάβ έχτισαν από νωρίς διψήφια διαφορά, κλείνοντας το πρώτο δεκάλεπτο με σκορ 27-8! Το σκηνικό δεν άλλαξε ούτε στο δεύτερο δεκάλεπτο με τους Ουκρανούς να μην μπορούν να ακολουθήσουν

το ρυθμό και τη διαφορά να μεγαλώνει ακόμα περισσότερο (51-23).

Στην επανάληψη οι Ουκρανοί προσπάθησαν να μειώσουν, ωστόσο οι γηπεδούχοι κρατούσαν τη διαφορά σε απόσταση ασφαλείας, κλείνοντας το τρίτο δεκάλεπτο στο +23 (68-45). Η τέταρτη περίοδος ήταν τυπική διαδικασία, με τους Γάλλους της Ναντέρ να πανηγυρίζουν μια εύκολη νίκη με σκορ 80-61.

Τα δεκάλεπτα: 27-8, 51-23, 68-45, 80-61.

Ναντέρ (Ντοναντιέ): Νζεούλ 4, Τζούντιθ 3, Τζάιτεχ 6, Κοροσάιν, Λάιτι 5(1), Μίτσαμ 6(2), Γκλαντίρ 5(1), Φόρστερ 12(1), Τόμας 11(1), Τραορέ 4, Ντάνιελς 14(2), Πασσάβ 10.

Μπουντιβένλικ (Μπαγκάτσκις): Αχέρν 2, Λαβρίνοβιτς 7, Ντροτζγκόφ 8, Σαλένγκα 2, Γκορμπένκοφ, Στρέλνιεκς 10(1), Ανισίμοφ 2, Λεμπεντίντσεφ 2, Τιτσένκο, Ντόουνς 8, Μάιναρντ 7, Σάμμερς 12(1)