ΚΑΒΑΛΑ | Με ψηλά το κεφάλι...

Η Καβάλα συνέτριψε με 95-62 την Κουμάνοβο και ολοκλήρωσε νικηφόρα τις υποχρεώσεις της στην Βαλκανική Λίγκα.

Ο Κιερόν Ατσάρα και ο Ντέιβιντ Ταϊρού σημείωσαν από 20 και 16 πόντους αντίστοιχα και ηγήθηκαν των επιθετικών προσπαθειών της ομάδας του Βαγγέλη Αλεξανδρή, η οποία διατηρούσε στα χέρια της τα ηνία του αγώνα σε όλη την διάρκειά του. Οι γηπεδούχοι έκλεισαν το πρώτο δεκάλεπτο στο +12 (27-15) , πήγαν στα αποδυτήρια προηγούμενοι με 51-35 και μένοντας σοβαροί

σε όλη την διάρκεια του δεύτερου ημιχρόνου, έφτασαν με περίσσια ευκολία στη νίκη.

Δεκάλεπτα: 27-15, 51-35, 71-48, 95-62
Καβάλα (Αλεξανδρής): Πάνος 9, Αρμπετ 13 (3), Καλαμπάκας 2, Στυλιανού 8 (2), Δεμερτζής 7, Πιεβάλιτσα, Βελισσαρίου 10 (2), Ταϊρού 16, Κρστέφσκι, Κόλεμαν 10, Ατσάρα 20 (2).
Κουμάνοβο (Λούκοβιτς): Γιανέσκι 11 (2), Κοστόφσκι 5 (1), Λούκοβιτς 7, Γκεοργκιέφσκι 3 (1), Μλαντενόβίκι 5, Σανιμιροβίκι, Μίκιτς 8 (2), Γκολούμποβιτς 4, Λι 19 (2).