ΚΑΧΑ ΛΑΜΠΟΡΑΛ | Στο ρελαντί την Μπεσίκτας

Η Κάχα Λαμποράλ ήταν το φαβορί απέναντι στην Μπεσίκτας και παρότι στο δεύτερο μισό του ματς τα βρήκε "σκούρα" τελικά κατάφερε να κάνει το έργο της και να επικρατήσει της τουρκικής ομάδας με 73-83.

Η Κάχα Λαμποράλ έδειξε από την πρώτη περίοδο τις διαθέσεις της, καθώς στο 10ο λεπτό προηγούνταν με 10-18 της Μπεσίκτας. Η ισπανική ομάδα ανέβασε την απόδοσή της κατά την διάρκεια της δεύτερης περιόδου, μιας και είχε επιμέρους σκορ 13-25 και έτσι πήγε στα αποδυτήρια με διαφορά 20 πόντων (23-43).

Η Μπεσίκτας έκανε ένα εξαιρετικό τρίτο

δεκάλεπτο, κλείνοντας την άμυνά της και έτσι κατάφερε να μειώσει την διαφορά κάτω από τους δέκα πόντους (50-58) στο 30ο λεπτό. Η Μπεσίκτας δεν κατάφερε να διατηρήσει τον ρυθμό της στο ίδιο επίπεδο και έτσι η Κάχα Λαμποράλ ανέβασε και πάλι τον πήχη της διαφοράς στους 12 πόντους (61-73) στο 37ο λεπτό. Η Κάχα Λαμποράλ έφυγε με τη νίκη από την έδρα της Μπεσίκτας, μιας και επικράτησε με 73-83 και πήρε το πέμπτο της θετικό αποτέλεσμα στο Top-16.

Δεκάλεπτα: 10-18, 23-43, 50-58, 73-83

Μπεσίκτας (Κουντέρ): Γκιουλέρ 3(1), Ακίν 4, Ασίκ, Βίντμαρ 18, Φάλκερ, Τσετίν 3(1), Μάρκοτα 13(3), Κρίστοφερ 5(1), Μίναρντ 14(2), Οζέρ 13(1)

Κάχα Λαμποράλ (Τάμπακ): Κουκ, Νοτσιόνι 22(5), Μ. Μπιέλιτσα 2, Σαν Εμετέριο 10, Πλάις 15, Ερτέλ 3(1), Λάμπε 14, Ν. Μπιέλιτσα 11(1), Κοζέρ 6(2)