Ήταν "πάνθηρας"

Tο πρώτο δεκάλεπτο δεν παρουσίασε εκπλήξεις καθώς οι δύο ομάδες σε όλη την διάρκειά του πήγαιναν χέρι χέρι στο σκορ με την μεγαλύτερη διαφορά να είναι οι 4 πόντοι, στο δεύτερο λεπτό της αναμέτρησης.

Στην δεύτερη περίοδο, ο Πανιώνιος εκμεταλλεύτηκε την κακή επίθεση των φιλοξενουμένων στα πρώτα λεπτά και στο 15' με τρίποντο του Μπίλι Κιζ, έφτασε τη διαφορά στο +10 (25-15) και για το υπόλοιπο της περιόδου είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού.

Στην επανάληψη το σκηνικό δεν άλλαξε, με τον Πανιώνιο να έχει το πάνω

χέρι στο παρκέ και τον ΠΑΟΚ να καταφέρνει μόνο να μειώσει στους 6 πόντους (39-33) με τρίποντο του Καλλέ στο 23΄. Τέσσερα λεπτά αργότερα, η διαφορά έφτασε και πάλι στους 10 πόντους (47-37) για τον Πανιώνιο, ο οποίος έκλεισε το δεκάλεπτο στο +11 (52-41).

Στο τελευταίο δεκάλεπτο, οι γηπεδούχοι δεν άφησαν τον ΠΑΟΚ να τους απειλήσει και στην μεγαλύτερη διάρκεια της περιόδου, η διαφορά δεν έπεφτε κάτω από τους 10 πόντους.

Δεκάλεπτα: 10-11, 34-28, 52-41, 69-59